MUDr. Václav Mrovec - Specialista v oboru ortodoncie - Fixní a snímací rovnátka

Naše ordinace

Jsme pracoviště ve Fulneku zabývající se ortodoncií – rovnáním zubů. Pracujeme nejčastěji s fixním ortodontickým aparátem (rovnátka na pevno).

» Ortodoncie Fulnek, Masarykova 338, 742 45 Fulnek

 

Kdy jít na ortodoncii?

Na ortodoncii se pacienti dostávají z těchto důvodů

  1. 1. Doporučí jim to jejich zubní lékař, protetik, implantolog či paradentolog.
  2. 2. Z vlastního zájmu chtějí změnit zejména estetiku svého úsměvu.
  3. 3. Mají zájem na změnu svého obličeje (čelistní vady, například progenie).

V ideálním případě proberte nejprve své požadavky s vaším zubním lékařem. A vyžádejte si doporučení na ortodoncii. Vyhnete se tím nutnosti úvodní návštěvu na ortodoncii hradit. Pěkný úsměv je jedna z prvních věcí, které si na člověku všimnete. Má to i souvislost s psychickým vnímáním sama sebe. Lidé s pěknými zuby se nestydí smát a připisují se jim vyšší společenské úspěchy. Naopak lidé, kteří povařují své zuby za křivé se plnému úsměvu vyhýbají, mnohdy trpí i komplexy méněcennosti a bývají často terčem posměchu. Nejste-li spokojeni se vzhledem svých zubů, přijďte se poradit.

Na ortodoncii se zabýváme nejen léčbou estetiky chrupu, ale rovněž funkčními vadami chrupu. Jsem zastáncem preventivní péče o zuby. V ideálním případě od raného dětství docházíte na pravidelné prohlídky k vašemu zubnímu lékaři či lékařce. Uvědomělý zubní lékař si všímá i vad v postavení zubů či zubních oblouků a včas vznikající anomálie odhalí a doporučí vás k odborníkovi na ortodoncii. Časným vyléčením některých anomálii je možné předejít anomáliím mnohem závažnějším. Například včasným vyřešením nuceného vedení do zkříženého či obráceného skusu můžeme předejít i vzniku deformací obličeje.